пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

Як вберегти дитину від аутоагресивних дій




До уваги батьків! Можливо, ваші діти зареєстровані у небезпечних групах в соцмережах!

Що потрібно знати про “групи смерті” та як захистити дітей від суїциду

            Останнім часом серед дітей не вщухає ажіотаж, а серед дорослих − паніка − довкола «груп смерті», котрі через соцмережі спонукають підлітків до самогубства. Явище справді небезпечне: адміністратори груп дають учасникам «завдання» − намалювати ручкою на руці кита ( ці морські ссавці масово викидаються на берег та гинуть, і причини цього явища досі не з’ясовані), потім вирізати на тілі такий же малюнок лезом, написати прощальну записку,стрибнути з даху багатоповерхівки чи повіситися, при цьому усі свої дії дітей зобов’язують фіксувати на фото, відео та надсилати на їх сторінки у соцмережах.

За підрахунками кіберполіції, в «групах смерті» зареєструвалися понад 13 тисяч дітей. За інформацією МВС, за шість місяців 2015 року було зареєстровано 184 випадки самоушкодження дітей, з них − 100 − самогубства, 84 − спроби самогубства. Назви таких суїцидальних спільнот − «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4.20», «Рожеві феї», однак це далеко не повний перелік. У всіх прихильників таких груп на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Таємні куратори груп надсилають відеоінструкції, як усе потрібно робити, тиснуть на дітей, шантажують, погрожують, наказують знімати на відео кроки до «звільнення». Перші суїцидальні випадки через онлайн-тиск були зафіксовані торік у Росії, а нещодавно віртуальні злочинці дісталися і до українських підлітків. На жаль, є вже два летальні випадки через цю небезпечну гру − в Івано-Франківську та Донецьку.

У нинішній час неможливо ізолювати підлітків від соцмереж, але батькам варто цікавитися віртуальним життям дітей, переглядати, у яких групах вони зареєстровані, хто у них в друзях. Слід неодмінно пояснювати, які нещастя трапляються з дітьми через небезпечні ігри в Інтернеті, і що після фатального кроку уже не буде ні другого, ні третього життя, взагалі жодного.

Відповідно до статистичних даних найбільш вразлива вікова категорія для залучення у «групи смерті» − учні 5-8 класів, а також діти, які проживають у неповних та проблемних сім’ях. Такі діти хочуть самоствердитися, бодай у такий ризикований спосіб, довести усім, які вони «круті» і, на жаль, не усвідомлюють та не передбачають наслідків своїх дій.

Найголовніше, зараз для батьків – це  бути уважними до своїх дітей, спілкуватися з ними, щоб вони хотіли ділитись своїми проблемами з рідними, а не з віртуальними, так званими «друзями».

Як запобігти суїцидам дітей через групи в соцмережах: 7 порад батькам

У відповідь на діяльність небезпечних груп у соцмережах, які доводять дітей до самогубств, вважаємо  необхідним надати інформацію батькам про те, як працюють подібні угруповання, як виявити, чи дитина потрапила у небезпеку, куди краще звернутися та як вберегти дитину у такому випадку.

У всіх прихильників таких груп на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

2Перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

3. Перевіряти облікові записи дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт, стежити за вмістом спілкування у приватних чатах;

4. Звертати увагу на коло спілкування дитини;

5. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

6. Обов’язково контролювати, які фото- та відеофайли розміщені в гаджетах дитини;

7. Встановлювати функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини.

У зв’язку з цим варто бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами.

Для того, аби вступити у групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Всього дається 50 завдань (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 "квестів", це залежить від адміністратора).

Адміністратор групи схиляє дитину до нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі.

Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується на запису – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. 

При виявленні таких груп самостійно потрібно також негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Для підготовки статті опрацьовано та використано ряд  матеріалів, опублікованих в  інтернеті.




09.04.21. 17.00







Немає коментарів:

Дописати коментар