ПОРАДИ ПСИХОЛОГА УЧНЯМ

Поради психолога учням
щодо проходження ДПА та ЗНО.

Будь-який іспит для учня завжди є певною мірою стресовою ситуацією.
Завершується навчальний рік, наближається пора державної атестації, зовнішнього незалежного оцінювання знань, і кожен учень прагне зробити все можливе, щоб отримати високий результат.
У багатьох учнів слово іспит викликає  велику кількість негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку та здачу екзамену.  Для того, щоб учень впевнено почував себе під час проходження тестування, йому потрібна спеціальна психологічна підготовка.
Психологічна допомога під час іспитів передбачає, перш за все, профілактику стресів та налаштування психічної сфери учня до процедури тестування. Найбільшою проблемою в ситуації тестування стає наше хвилювання.
Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії? Та як діяти на самому іспиті, аби продемонструвати свої найкращі сторони? Відповіді на ці питання почуєте переглянувши відео «Поради психолога. Як налаштуватися на здачу іспитів».




Пам’ятка учням

Як діяти у випадках насилля


1.Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2.У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3.Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він –  з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
4.Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
5.Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
6.Не вірте у погрози з боку кривдників. Звертайтесь за допомогою.
7.Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8.Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.
9.Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10.Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

12.05.20.       11:00






Про толерантність


З кожним днем світ стає все більше жорстокішим. Частішають випадки конфліктів, сварок, бійок, воєнних дій, тому важливим є нагадування усім про те, що важливо. Важливим для подолання всіх конфліктів  є така людська риса, назву якій – толерантність.

Толерантність – готовність і здатність бути терпимим без протесту сприймати особистість.

Толерантна людина - людина, яка здатна витримувати іншого, не такого, як сам.

Відеоролик «Чому потрібна толерантність?»



https://www.youtube.com/watch?v=Hr-jsZJZuPs&feature=emb_logo

 

Відеоролик «Не слідуй стереотипам! Толерантность»





https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=CNOHOiFRU3k&feature=emb_logo


Правила для тих, хто хоче бути толерантним.

  1. Розмовляючи з людьми, дивіться їм в очі, вітатися з усіма.

  2. Намагатися не нав’язувати нікому свою волю.

  3. Робити для когось добру справу так, щоб він не здогадався, що добро йде від вас.

  4. Не виявляти до іншого такого відношення, яке ви не хочете відчути до себе.

  5. Намагатися добре виглядати, говорити з усіма добрим тихим голосом.

  6. Записати 5 позитивних якостей, що характеризують вас і вашого друга.

  7. Знайдіть 3 причини, щоб сказати «дякую» вашим близьким.                                           16.11.2020




































Немає коментарів:

Дописати коментар