вівторок, 6 квітня 2021 р.

Підліткова наркоманія: причини, ознаки та наслідки.

Підлітковий вік —  це вік становлення. 

Підліток ще погано знає навколишній світ, самого себе. Він поспішає жити, увійти у світ дорослих людей, все хоче попробувати, про все скласти власну думку.

Цей вік – особливий період і в житті дитини, і в житті її батьків. Дитина дорослішає, намагається приймати перші самостійні рішення, і, звичайно, більше часу починає проводити поза домом. Це нормальний період розвитку дитини. Але саме в цьому віці дуже часто виникають конфлікти в сім’ях, із ровесниками. Непорозуміння, образи, якісь нез’ясовані ситуації можуть підштовхнути дитину до вживання наркотичних засобів. Це спроба заховатися, відійти від неприємностей.

Найбільш дієвою причиною залучення підлітків до шкідливих звичок є бажання походити на своїх друзів, знайомих, відповідати вподобанням свого оточення. Але перед очима підлітків завжди присутній приклад батьків, які або зловживають шкідливими звичками, або дотримуються здорового способу життя.

Наркоманія (від греч. narke – заціпеніння і манія) – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків. У малих дозах вона викликає ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон.

Іншими словами - це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується потягом до цієї речовини, а також психічною і фізичною залежністю від ефекту її дії.

Якщо дитина знаходиться в компанії, де всі вживають наркотики, їй важко утриматися. Коли підліток ще не сформував свою точку зору, він піддається впливу групи. У цьому віці характерне саме колективне вживання наркотиків. Бувають випадки і насильного вживання, коли молоду людину підсаджують на наркотик. Велике значення має оточення, благополуччя в родині, приклад батьків. Щоб виявити ранні ознаки вживання наркотиків, на етапі перших спроб, треба уважно стежити за станом підлітка.

Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркотичній залежності вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Етапи розвитку залежності від наркотиків

1 етапперші досліди.

Підлітком рухає:

- цікавість;

- бажання спробувати;

- невміння сказати «НІ».

2 етап починає подобатися.

Мета того, що вживає:

- отримати кайф;

- знайти компанію.

    Один з найбільших страхів батьків - це страх, що дитина може почати вживати наркотичні речовини.





Батькам необхідно з'ясувати

1. Як довго дитина вживає наркотики.
2. Які наркотики.
3. В яких дозах на день.
4. На які гроші він купує наркотики.
5. Які й кому у дитини утворилися на сьогодні борги.
6. За яких обставин дитина почала вживати наркотики.
7. Що змушує дитину продовжувати вживати наркотики.
8. Власне ставлення дитини до такої ситуації.
9. Його майбутні наміри щодо вживання наркотиків та лікування.

05.04.2021     16.45









Немає коментарів:

Дописати коментар