четвер, 8 квітня 2021 р.

Вправи на розвиток мозку

які покращують роботу обох півкуль одразу

Всі ми знаємо, що м'язи постійно треба тримати у тонусі. Але мало хто знає, що постійного тренування потребує також наш мозок! 

Всі звикли до того, що потрібно розвивати пам'ять, увагу, інтелект, удосконалювати своє тіло. Але чомусь при цьому мало хто звертає увагу на сам мозок, від якого розвиток всього цього в більшості випадків і залежить.

Кожного дня на дітей обвалюється велика кількість інформації, яку необхідно обробляти. Кожного дня їм треба приймати рішення та знаходити вихід із ситуацій. Кожного дня дітям треба вирішувати складні завдання у школі. Усім цим керує мозок. Тому, для того, щоб він працював як годинник та швидко генерував ідеї і встигав справлятися з новою інформацією, потрібного його тренувати.

        Чи знаєте ви, як працює мозок вашої дитини: він «лівопівкульний» чи «правопівкульний»?

Всім добре відомо, що мозок складається з двох частин: лівої і правої. У когось домінує ліва півкуля, а в когось - права.  Завдання у них різні. І при цьому у когось функціонує краще ліва частина, у кого-то права, а у самих щасливих обидві. Виграють, звісно, останні, використовують своє багатство максимально.

Діти з переважанням лівої півкулі, зазвичай, мають більш аналітичний склад розуму й більш схильні до логічного мислення, діти з переважанням правої - більш творчі й емоційні.

Психологи виявили, що домінування однієї з півкуль мозку може мати не дуже гарні наслідки для розвитку дитини. Зараз вони активно виступають за так званий «баланс мозку».  Мозок потребує спільної роботи двох півкуль.

Збалансована робота головного мозку дитини забезпечує гарне функціонування травної та імунної систем, а також підвищує інтелектуальні здібності. Якщо робота мозку не збалансована, у дитини можуть виникати проблеми з моторними (руховими) навичками, здатністю обробляти інформацію, а також проблеми з травною, гормональною та імунною системами».

Діти, які мають лівопівкульні затримки, можуть відчувати труднощі з письмом (з написанням) і смисловим сприйняттям мови. Затримка в розвитку правої півкулі мозку може проявлятися у вигляді незграбності, неправильної постави і слабких навичок моторики.

Пропоную комплекс загально-розвивальних вправи, які допомагають розвивати функції головного мозку. Ці вправи, як і інші способи творчого самовираження, допоможуть сприяти його збалансованій роботі. Як тільки ваша дитина почне робити успіхи в напрямку збалансованості правої та лівої півкуль мозку, ви помітите й будете неймовірно раді кращій концентрації уваги, більш врівноваженому настрою, кращій моториці та зміцненню її фізичного здоров'я.

 Вправи допомагають учням сконцентровуватися, бути зібраними, полегшити процеси запам’ятовування, покращити загальний тонус організму.

Гімнастика мозку складається з простих і приємних вправ. Цей комплекс рекомендується використовувати під час навчання дітей, щоб підвищити навик цілісного розвитку мозку.

Вправи, що дозволяють дитині збалансувати роботу мозку й гармонійно розвиватися

1. «Вухо-ніс». Лівою рукою беремося за кінчик носа, а правою - за протилежне вухо, тобто ліве. Одночасно відпустіть вухо і ніс, хлопніть в долоні, поміняйте положення рук "з точністю до навпаки".

2. «Дзеркальне малювання». Покладіть на стіл чистий аркуш паперу, візьміть по олівцю. Малюйте одночасно обома руками дзеркально-симетричні малюнки, літери. При виконанні цієї вправи ви повинні відчути розслаблення очей і рук, тому що при одночасній роботі обох півкуль поліпшується ефективність роботи всього мозку.

3. «Колечко». По черзі і дуже швидко перебираємо пальці рук, поєднуючи в кільце з великим пальцем, вказівний, середній, безіменний, мізинець. Спочатку кожною рукою окремо, потім одночасно двома руками.

Тепер згадаємо уроки фізкультури. Недарма нас змушували робити вправи, в яких потрібно було лівою рукою діставати до правої ноги і навпаки. Вони адже теж розвивають наші півкулі, і допомагають їм працювати узгоджено.

07.04.21.  17:00

Вправи 

1. Нейропсихологічна гра Майстерні руки (повтори, якщо зможеш)

https://www.youtube.com/watch?v=H3jbfL0zUYo&t=13s


2. Нейропсихологічна гра Роби як Лорі

https://www.youtube.com/watch?v=nWK56OV5CBQ

3. Гімнастика для очей

https://www.youtube.com/watch?v=8gvoPGoxnxA&t=7s

5. Упражнения Для Проверки Скорости Работы Мозга


6. Психолог і Я. Кінезіологічні вправи

7. Нейрогімнастика урок 1.


8. Брейн фітнес для дітей. Гімнастика для мозку

08.04.21   12.45

09.04.21     10:21

Немає коментарів:

Дописати коментар