вівторок, 30 березня 2021 р.


Поради старшокласникам

Хто допомагає (і заважає) вибрати професію? 

Позиція старших членів сім'ї - які вважають, що несуть пряму відповідальність за твоє благополуччя і тому прагнуть нав'язати свою думку. До речі, не так вже погано, коли хто-небудь за тебе переживає і хоче допомогти, але все таки - це твоє майбутнє. Залиши за собою остаточний вибір. І навіть право на помилку!

Позиція друзів і подруг - дружні стосунки в юнацькому віці часто дуже міцні і можуть серйозно впливати на вибір професії. Але спробуйте ухвалити незалежне рішення, знову-таки: це твоє майбутнє. Для цього слід дотримуватися правила - ухвалене рішення повинне відповідати твоїм інтересам, і нічиїм більше!

Позиція вчителів, шкільних педагогів - спостерігаючи за поведінкою, учбовою і позаучбовою діяльністю учнів, досвідчений педагог може знати багато такого, що приховано від непрофесійних очей. Тому, якщо у тебе виникли проблеми з вибором професії, запитай у вчителя. Звичайно, у того, якому ти довіряєш. І знову-таки, стеж, щоб остаточне рішення відповідало твоїм інтересам.

Особисті плани і уявлення про майбутню роботу. У тому числі і уявлення про передбачуваний рівень доходів. Щоб ці уявлення не були занадто відірваними від землі, потрібно постаратися дізнатися якомога більше про свою майбутню професію. Не соромся питати, знайомся з людьми, дізнавайся про все досконально. Краще витратити небагато часу сьогодні, чим кусати собі лікті після закінчення ВНЗ.

Здібності - спирайся на них не тільки за успіхами в навчанні, але і за досягненнями в найрізноманітніших видах діяльності. Не забувай також і про можливість удатися до допомоги психолога, пройти тестування, скористатися радою досвідченого педагога.

Рівень вимог на суспільне визнання. Як би складно це не звучало, суть приблизно така: кожна людина прагне визнання, воно є винятково важливим для особи. І тим не менше: не кожному призначено стати знаменитим співаком, видатним політиком або лауреатом Нобелівської премії. Плануючи свій трудовий шлях, зважай на реалістичність вимог. Адже за розчарування доводиться платити дуже дорого.

Інформованість - важливо подбати про те, щоб зібрані відомості про професію не виявилися спотвореними, неповними, односторонніми. Якщо професія тобі сподобалася просто тому, що в кіно це виглядає класно, дізнайся, як йдуть справи насправді. Як? Можна попроситися стати учнем або асистентом професіонала. Нехай спочатку тобі дістанеться  сама нецікава робота: купувати для нього каву, виносити сміття або ввічливо посміхатися клієнтам, нічого. Тільки так ти за короткий строк дізнаєшся, як все насправді.

Прочитавши уважно цей список, ти зрозумієш, що здібності і таланти людини при виборі майбутньої роботи враховуються в останню чергу. Чи правильно це? Відповідь очевидна: звичайно, ні! Постарайся звернути пильну увагу на цей важливий компонент вибору, який єдиний може принести успіх в житті - власні таланти і здібності.

Вирішуючи, яка професія цікавить тебе найбільше, намагайся враховувати не лише думку твоїх батьків, друзів і знайомих, а, в першу чергу, те, що подобається саме тобі. Подумай, міг би ти займатися цією справою день за днем, протягом, можливо, не одного року, докладаючи максимум зусиль і старань? Адже зараз, щоб добитися в житті успіху, потрібно прагнути бути кращим в будь-якій з вибраних тобою спеціальностей.

Також ти повинен чітко визначитися: на що ти очікуєш від майбутньої професії. Для цього необхідно врівноважити твої професійні та особисті прагнення, а також реальні потреби на ринку праці і твої запити щодо професійної самореалізації:

обрана професія і твої життєві цінності: наприклад, чи буде вона сприяти твоєму духовному зростанню, якщо для тебе це є важливим; чи зможеш ти, наприклад, займаючись музикою, вирішувати проблеми екології, якщо це один з твоїх найголовніших життєвих пріоритетів;

- твої життєві плани і обрана професія: якщо у твоїх планах, припустимо, є бажання об'їздити весь світ, то, вибравши професію вчителя, ти навряд чи зможеш досягти поставленої мети. Або ти мрієш про велику сім'ю, тоді, обравши професію капітана дальнього плавання або іншу, пов'язану з тривалими відрядженнями, ти, швидше за все, не відчуватимеш себе комфортно, перебуваючи багато часу далеко від родини;

- твої назрілі сьогоденні проблеми. Подумай, чи є у тебе можливість, перш за все матеріальна, вчитися на стаціонарі декілька років? Адже багато професій, наприклад лікаря, актора та інші, не припускають заочного навчання. Також важливо було б дізнатися наперед, де і в якому місті навчають обраній тобою спеціальності. Якщо у твої плани, з якихось причин, не входить переїзд на час навчання в інше місто, наприклад, хворіє хтось з батьків і йому потрібна твоя допомога і підтримка, переглянь свої плани і підбери щось аналогічне. Можливо, з часом ти зможеш освоїти вподобану тобою спеціальність, адже зараз безліч людей здобувають другу освіту, чим заслуговують тільки пошани.

Реальне працевлаштування за обраною спеціальністю. Вивчи ринок вакансій на сьогоднішній день і його тенденції з перспективою на час твого навчання. Чи не буде так, що, провчившись 4-5 років, віддавши масу сил і коштів, тобі доведеться або терміново перенавчатися, або погоджуватися на роботу, яка має вельми віддалене відношення до твоєї професії, або взагалі його не має. В даному випадку, скоріш за все, тобі не обійтися без консультації фахівця служби зайнятості. Тільки він зможе кваліфіковано розповісти, на яке працевлаштування за твоїм фахом в даному регіоні ти реально можеш розраховувати.

Рекомендації для учнів:

Учнів мають усвідомлено здійснювати вступу до того або іншого навчального закладу для одержання певної професії або вибору місця роботи для своєї професійної діяльності.

1. Ознайомтеся з інформацією про світ професій і визначте сферу діяльності, яка вас цікавить.

2. Складіть уявлення про свої інтереси, здібності, нахили.

3. Визначте, чи не маєте медичних протипоказань до обраної професії.

4. Зустріньтеся із представниками цієї професії та довідайтесь, у якому навчальному закладі можна одержати відповідну кваліфікацію.

5. Довідайтеся у спеціаліста центру зайнятості, чи популярна обрана вами професія на ринку праці.

6. Використайте при виборі професії формулу: «Хочу-можу-треба». «Хочу» - це те, що вас приваблює у професії; «можу» - ваші здібності, потенціал, стан здоров’я, потрібні для обраної професії; «треба»- попит на ринку праці.



7. Проаналізуйте отримані відповіді. Якщо тричі повторюється одна професія - вибір зроблено правильно.

Основні кроки вибору професії




1. Складіть список професій, які вам подобаються та підходять.

2. Складіть список своїх вимог до свого професійного майбутнього.

3. Визначте важливість кожної вимоги.

4. Оцініть відповідність вимог професій до Ваших особистісних якостей.

5. Проаналізуйте, яка професія більше за інші підходить саме Вам.

6. Оцініть свій вибір з батьками, викладачами, друзями, фахівцями.

7. Визначте практичні кроки до успіху.

 

Рекомендації для батьків,

як допомогти дитині самовизначитися 

1. Враховуйте індивідуальні особливості, інтереси та потреби вашої дитини.

2. Не реалізовуйте свої мрії, плани, які ви не змогли втілити в життя.

3. Надавайте підліткам можливість працювати у таких сферах діяльності, де вони можуть проявити себе з найкращого боку, реалізувати власний потенціал.

4. Стимулюйте процес становлення практичних умінь та навичок, які потрібні для удосконалення професійних здібностей ваших дітей.

5. З метою допомоги при професійному визначенні користуйтеся наступним алгоритмом дій:

а) ознайомтеся з інформацією про світ професій і визначте сферу діяльності, яка цікавить;

б) складіть перелік інтересів, нахилів, здібностей своєї дитини;

в) з’ясуйте стан здоров’я своєї дитини, визначте, чи немає протипоказань щодо обраної професії;

г) знайдіть можливість познайомитися з представниками обраної професії, дізнатися, в якому навчальному закладі можна здобути відповідну кваліфікацію;

д) з’ясуйте, чи користується професія попитом на ринку праці.

                                                                                                                                                            30.03.21 16:00

             Як впоратися із занепокоєнням та панікою через COVID - 19

Зі зростанням кількості інфікованих COVID-19 почуваєтеся неспокійно? Страх поєднується із невпевненістю у завтрашньому дні. 

Це нормально — відчувати занепокоєння і паніку під час пандемії. Також нормально бути втомленим від того, що життя досі не повертається до того, яким ми звикли його проживати.

Ми втомилися від масок, але водночас боїмося їх зняти. Ми боїмося за своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, але в той же час вже не маємо сил контролювати поведінку в умовах карантину.

Тиск епідеміологічної ситуації на людей та велика кількість обмежень разом із новинами про поширення вірусу попри усе може негативно впливати на наш емоційний стан та психічне здоров’я загалом.

Втома та виснаженість, постійне відчуття тривоги може призвести до розладів сну, проблем із концентрацією, депресивного та тривожного розладів, панічних атак, страху людей, які мають симптоми хвороби. Пандемія втомлює та шкодить психічному здоров’ю, це правда.

Якщо ви відчуваєте, що почуваєтеся зле, поговоріть про це із близькою людиною або фахівцем з психічного здоров’я. Дуже важливо вчасно звернутися по допомогу:

-         Звернися до сімейного лікаря

-         Гаряча лінія МОЗ       0 800 60 20 19




Впоратися з занепокоєнням і панікою під час пандемії COVID-19

Панікуєте через COVID-19? Тривога наростає щодня паралельно із тим, як все більше ваших близьких та знайомих інфікуються вірусом. Страх поєднується із невпевненістю у завтрашньому дні. Тому якщо ви починаєте хвилюватися й безперестанно думаєте про COVID-19, ви не самотні і це нормально.

Але можливо вас заспокоїть те, що коронавірус — лише один з різновидів респіраторної вірусної інфекції, а лікарі знають, як лікувати респіраторні захворювання.

Важливо розуміти, що лікування вірусних респіраторних захворювань не є чимось новим у медицині. Керівні принципи є, і вони оновлюються в процесі надходження нової інформації. Протягом останнього року пандемії протоколи лікування вдосконалилися та лікарі покращили свої навички у лікуванні пацієнтів з COVID-19.

Тому залиште лікування фахівцям. Що ви дійсно можете й повинні зробити — захистити себе й оточуючих від інфікування. А якщо маєте симптоми захворювання, то йти до сімейного лікаря, а не займатися самолікуванням.

Захист від інфікування COVID-19 такий самий, як і від інших респіраторних інфекцій:

·         носіть маску або респіратор у громадських місцях, уникайте скупчення людей та дотримуйтеся фізичної дистанції,

·         регулярно мийте руки або використовуйте антисептик, якщо у вас немає доступу до мила,

·         обробляйте антисептиком поверхні, до яких часто торкаєтеся (ручки дверей, поверхні столів тощо),

·         якщо ви кашляєте або чхаєте, робіть це у згин ліктя,

·         не торкайтеся обличчя, адже один зі шляхів інфікування саме через слизові оболонки,

·         залишайтеся вдома, якщо маєте симптоми хвороби, та зв’язуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

Докладніше з оперативною інформацією щодо COVID-19 в Україні та з рекомендаціями ви можете ознайомитися за посиланням та на офіційному сайті МОЗ України про COVID-19.

Тиск епідеміологічної ситуації на людей та велика кількість обмежень разом із новинами про поширення вірусу попри усе може негативно впливати на наш емоційний стан та психічне здоров’я загалом. Страх, переживання та стрес — нормальна та зрозуміла реакція.

Ми не можемо займатися тим, до чого ми звикли, і не знаємо, коли життя повернеться до “докарантинного”. Невизначеність і неможливість контролювати та планувати своє ж власне життя крокують поруч із пандемією та карантинними обмеженнями.

Це все може призвести до розладів сну, проблем із концентрацією, депресивного та тривожного розладів, панічних атак, страху людей, які мають симптоми хвороби. У людини може розвиватися підвищена чутливість до свого самопочуття та як наслідок стурбованість власним здоров’ям та іпохондричний розлад.

Якщо ви відчуваєте, що почуваєтеся зле, поговоріть про це із близькою людиною або фахівцем з психічного здоров’я. Це нормально — почуватися не в тонусі, пам’ятайте про це. Важливо вчасно звернутися по допомогу. А поки поради як зменшити стрес та полегшити паніку:

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. У час коли наші плани руйнуються через карантинні обмеження і ми не можемо спланувати ані нашу відпустку, ані вихідні, важливо залишатися при чомусь стабільному.

Ваші маленькі ритуали, яких ви можете дотримуватися в умовах карантину, дають вам відчуття контролю над власним життям і зменшують тривожність. Це можуть бути спільні сніданки, прогулянки з близькими, перегляд фільмів тощо.

Тримайте руку на пульсі новин, але без одержимих перевірок. Важливо розуміти яка епідеміологічна ситуація в країні, щоб знати як поводитися і чого очікувати. Та намагайтеся не перевіряти новини щогодини — це підвищить панічні настрої і відчуття страху за власне здоров’я та здоров’я близьких.

Харчуйтеся регулярно і правильно. Збалансована їжа, багата вітамінами й мікроелементами, може зміцнити ваш організм та допомогти йому протистояти вірусу.

Також правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я, адже від спожитої їжі залежить те, як працює наш мозок, як у ньому утворюються нейромедіатори, за допомогою яких нейрони «спілкуються» між собою, та як працює наша імунна система.

Дотримуйтеся режиму сну. Така щоденна процедура як сон здається настільки невибагливою і тривіальною, що дуже легко забути про її важливість для людини. Повноцінний сон має тривати 7-8 годин. Поки людина спить, у неї відновлюється імунітет, здійснюється синтез гормонів (мелатонін виробляється вночі, а кортизол вранці) та виводяться токсини з організму.

Майте регулярну фізичну активність. Спорт допомагає впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями, адже під час фізичного навантаження виділяється ендорфін. Також спорт відволікає від нав’язливих негативних думок і допомагає зосередитися на будь-чому іншому.

Залишайтеся на зв’язку з близькими. Неважливо як близько або далеко знаходяться ваші близькі та як часто ви з ними спілкуєтеся, намагайтеся підтримувати з ними зв’язок. Також якщо ви почуваєтеся самотньо, не соромтеся зателефонувати другу або запросити його на зустріч.

Допомагайте іншим. Добрі справи, волонтерство та допомога іншим робить людину щасливою, так стверджують численні дослідження. Ми самі можемо почуватися краще, якщо зробимо якусь хорошу справу.

Пам’ятайте, що це нормально — відчувати занепокоєння і паніку, коли світ навколо вас нестабільний. Зверніться до фахівця з психічного здоров’я або поговоріть про ваші переживання із близькою людиною, адже і просити про допомогу також нормально.


Правда чи міф: наскільки добре ви знаєте про короновірусне захворювання (COVID - 19)?





Знати факти дуже важливо, щоб бути добре підготовленим та захистити себе та своїх близьких. 

Людина боїться того чого не знає. Тому пропоную до Вашої уваги посилання на онлайн - анкетування, де ви будете мати змогу  перевірити свої знання про COVID - 19 та отримати правильні відповіді про вірус.

Посилання на анкетування: https://www.unicef.org/ukraine/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D0%B0-%D1%87%D0%B8-%D0%BC%D1%96%D1%84-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BA%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5-%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%94%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%96%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-covid-19

30.03.21         11:19


 



вівторок, 2 березня 2021 р.

ПЕРШ НІЖ ГНІВАТИСЬ ...

      

  ДІВЧИНА ЧЕКАЛА СВІЙ РЕЙС У ВЕЛИКОМУ АЕРОПОРТУ. 


ЇЇ РЕЙС БУЛО ЗАТРИМАНО, І ЇЙ ДОВЕЛОСЯ ЧЕКАТИ ЛІТАК ПРОТЯГОМ ДЕКІЛЬКОХ ГОДИН. ВОНА КУПИЛА КНИГУ, ПАКЕТ ПЕЧИВА І СІЛА В КРІСЛО, ЩОБ ПРОВЕСТИ ЧАС. 

    

        ПОРУЧ З НЕЮ БУВ ПОРОЖНІЙ СТІЛЕЦЬ, ДЕ ЛЕЖАВ ПАКЕТ ПЕЧИВА, А НА НАСТУПНОМУ КРІСЛІ СИДІВ ЧОЛОВІК, ЯКИЙ ЧИТАВ ЖУРНАЛ. ВОНА ВЗЯЛА ПЕЧИВО, ЧОЛОВІК ВЗЯВ ТЕЖ! 

        ЇЇ ЦЕ РОЗЛЮТИЛО, АЛЕ ВОНА НІЧОГО НЕ СКАЗАЛА І ПРОДОВЖУВАЛА ЧИТАТИ. І КОЖЕН РАЗ, КОЛИ ВОНА БРАЛА ПЕЧИВО, ЧОЛОВІК ПРОДОВЖУВАВ ТЕЖ БРАТИ. ВОНА РОЗЛЮТИЛАСЯ, АЛЕ НЕ ХОТІЛА ВЛАШТОВУВАТИ СКАНДАЛ В ПЕРЕПОВНЕНОМУ АЕРОПОРТУ. КОЛИ ЗАЛИШИЛОСЯ ТІЛЬКИ ОДНЕ ПЕЧИВО, ВОНА ПОДУМАЛА: «ЦІКАВО, ЩО ЗРОБИТЬ ЦЕЙ НАХАБА?». 

        

        РАПТОМ - НІБИ ПРОЧИТАВШИ ЇЇ ДУМКИ, ЧОЛОВІК УЗЯВ ПЕЧИВО, РОЗЛАМАВ ЙОГО НАВПІЛ І ПРОСТЯГНУВ ЇЙ, НЕ ПІДНІМАЮЧИ ОЧЕЙ. 


        ЦЕ БУЛО МЕЖЕЮ, ВОНА ВСТАЛА, ЗІБРАЛА СВОЇ РЕЧІ І ПІШЛА. ПІЗНІШЕ, КОЛИ ВОНА СІЛА В ЛІТАК, ПОЛІЗЛА В СУМОЧКУ, ЩОБ ДІСТАТИ СВОЇ ОКУЛЯРИ, ТО ВИТЯГЛА ПАЧКУ ПЕЧИВА ... 


        ВОНА РАПТОМ ЗГАДАЛА, ЩО САМА ПОКЛАЛА СВОЮ ПАЧКУ ПЕЧИВА В СУМОЧКУ. І ЛЮДИНА, ЯКУ ВОНА ВВАЖАЛА НАХАБОЮ, ДІЛИВСЯ З НЕЮ ПЕЧИВОМ, НЕ ПРОЯВЛЯЮЧИ АНІ КРАПЛИНИ ГНІВУ, ПРОСТО З ДОБРОТИ.


     ЇЙ БУЛО ТАК СОРОМНО І НЕ БУЛО МОЖЛИВОСТІ ВИПРАВИТИ СВОЮ ПРОВИНУ.

Перш ніж гніватися, подумайте.

Може

НЕ ПРАВІ САМЕ ..ВИ .


Як контролювати злість

Гнів, злість, роздратування - це негативні емоції, які можуть погіршити відносини з людьми, та й життя в цілому. Вони погано піддаються контролю. Часом ними виправдовують свою поведінку і слова. Але це негативна афективна реакція людини - тобто те, що триває недовго, але протікає дуже бурхливо (тут маються на увазі емоції).

Якщо останнім часом ви стали частіше ловити себе на тому, що доводиться злитися на оточуючих, і, головне, без вагомого на те приводу, вам пора навчитися тому, як брати під контроль свої емоції. Це дуже важливо, оскільки злість і гнів - емоції вкрай негативні, вони можуть доставити людині безліч неприємностей.

Тривалий гнів, стреси і затаєна образа завдають шкоди нашій імунній системі.

 

25 способів залишатись спокійним: 

Саме тому ми переклали 25 способів контролювати злість від видання Healthline.

1. Порахуйте від чи до 10

Не помагає? Почніть рахувати від 100 до 1. Під час цього процесу пульс сповільниться, і злість, ймовірно, затухне.

2 Дихайте

Коли ви злішаєте, ваше дихання пришвидшується.

Саме тому слід робити повільні, глибокі вдихи-видихи: вдих через ніс, видих через рот.

Сконцентруйтесь на глибокому диханні, має полегшати.

3 Вийдіть на прогулянку чи займіться спортом

Вправи допомагають заспокоїти нерви і зменшити злість, це доведено.

Вийдіть на прогулянку, покатайтесь на велосипеді, та що завгодно.

Це корисно і мозку, і тілу.

4 Розслабте м’язи

Видання радить прогресивну м’язову релаксацію.

Суть у тому, щоб почергово напружувати, а потім розслабляти певні групи м’язів: шию, живіт, спину, плечі, губи, очі тощо. Інструкція тут.

5 Повторюйте мантру

Знайдіть слово чи фразу, що допомагає вам заспокоїтись та змістити свою увагу на щось інше.

Повторюйте це знову і знову, коли ви засмучені. Хочете вголос, хочете - про себе.

Це може бути "Розслабся", "Все буде добре", підійде будь-що.

6 Зробіть розтяжку

Повороти шиї та плечей - хороші приклади легких рухів, які можуть вам допомогти контролювати тіло та приборкати емоції.

7 Ментальна втеча

Підіть у тиху кімнату, заплющіть очі, і уявіть себе в місці, де ви розслабляєтеся.

Сконцентруйтесь на деталях бажаної сцени. Там є вода? Якого вона кольору та відтінку? Є гори? Які вони? Наскільки високі? Які там дерева і квіти?

Співають птахи? Які? Практикування цієї техніки допоможе знайти спокій.

8 Музика

Дозвольте музиці вгамувати ваші негативні емоції.

Увімкніть улюблену музику (уникайте heavy metal), і відженіть злість співом, мугиканням чи навіть танцями!

9 Припиніть розмови

Коли у вас аж пара йде з вух, легко втратити контроль і наговорити купу неприємних речей, які ви б ніколи не сказали в стані спокою.

Уявіть, що ваші губи склеєні намертво. Припиніть розмови, це дасть вам можливість зібратися з думками.

10 Зробіть паузу

Сядьте подалі від інших. У цей час тиші ви можете обдумати події та повернути свій емоційний стан до нейтрального.

Ви можете навіть усвідомити, що цей час на самоті такий помічний, що захочете робити собі такі паузи частіше, щодня.

11 Дійте

Використовуйте свою енергію, яка кипить через злість.

Підпишіть петицію. Напишіть скаргу чи звернення до місцевої влади.

Зробіть щось хороше комусь іншому.

Спрямуйте енергію у щось хороше та продуктивне.

12 Запишіть це у свій щоденник

Те, чого ви не можете сказати, можливо, ви зможете написати.

Коротко запишіть свої почуття і те, як хочете на них відповісти і що зробити.

Обробляючи інформацію через записування, ви можете допомогти собі заспокоїтися та переоцінити події, які призвели до таких почуттів.

13 Знайдіть найшвидше, хай і тимчасове, рішення

Ви можете злитись, що дитина знову пішла до друга, залишивши в кімнаті бардак.

Зачиніть двері. Ви можете тимчасово втамувати свою злість, сховавши подразник від своїх очей.

Шукайте подібні рішення у критичних ситуаціях, щоб прийти до тями.

14 Повторюйте вашу відповідь

Попередити вибух гніву може повторення того, що ви збираєтеся сказати чи як вирішити проблему у майбутньому.

Цей час дасть вам можливість програти у голові різні можливі рішення.

15 Намалюйте стоп-знак

Універсальний символ "Стоп" може допомогти вам заспокоїтися.

Це швидкий спосіб допомогти вам візуалізувати потребу зупинити себе і свої дії.

16 Змініть свою рутину

Наприклад, якщо ваша поїздка на роботу бісить на виснажує, змініть маршрут! Чи час, коли їдете на роботу.

Знайдіть нову опцію.

17 Поговоріть з другом

Не варіться в подіях, які вас розізлили.

Допоможіть собі обробити те, що трапилось, розмовляючи з другом, якому ви довіряєте, і який вміє вас підтримати.

Це дозволить побачити нову перспективу.

18 Смійтеся

Долайте гнів, шукаючи способу посміятися. Це може бути гра з дітьми, перегляд смішних мемів чи відео тощо.

19 Практикуйте вдячність

Сфокусуйтесь на хорошому хоч на трішки.

Усвідомте, як багато речей є у вашому житті. Це допоможе нейтралізувати злість і обдумати ситуацію з іншого ракурсу.

20 Встановіть таймер

Коли ми злі, можемо "наляпати" багато дурниць.

Тому поставте таймер, дайте собі час перед тим, як відповісти.

Час зробить вас спокійнішим та свідомішим.

21 Напишіть листа

Напишіть листа людині, яка розізлила вас.

Але не відправляйте. Видаліть чи порвіть його.

Часто висловити емоції у конкретній формі - саме те, що вам треба, навіть якщо вам це неочевидно.

22 Уявіть, що пробачаєте тих, на кого злі

Знайдіть у собі сміливість пробачати комусь, хто образив вас.

Так, для цього потрібні сили. Якщо зможете хоча б трохи це зробити, відчуєте, як злість стихає.

23 Практикуйте емпатію

Спробуйте "прогулятися у чужому взутті", і побачити ситуацію з їхньої перспективи.

Коли ви розповідаєте історію чи обдумуєте події з протилежної точки зору, можете отримати користь з нового розуміння ситуації та стати менш злим.

24 Висловлюйте свою лють

Сказати про свої почуття - нормально, поки ви адекватно спілкуєтеся.

Попросіть друга, якому довіряєте,  допомогти вам спокійно відповідати.

Спалахи люті не вирішують проблем, але зрілий діалог може знизити рівень стресу та злості.

А так може попередити проблеми у майбутньому.

25 Знайдіть креативний канал

Оберніть злість у роботу над чимось матеріальним.

Подумайте про те, щоб щось пофарбувати, попрацювати в саду чи на городі, чи напишіть поезію, коли ви засмучені.

Емоції є сильними музами для креативних людей. Використовуйте свою креативність для вгамування злості.

Використовувався матеріал з сайту https://life.pravda.com.ua/society/2019/04/17/236578/