середа, 9 жовтня 2024 р.

Психолог нагадує про "Скриньку довіри"

Дорогі діти, вчителі, батьки!

       


У кожної людини в житті рано чи пізно можуть виникати труднощі. Такі моменти складно переживати і дорослим і дітям.

Саме для допомоги таким людям в нашій школі працює психолог Яновська Вікторія Миколаївна, до якої ви можете звернутися особисто.

 

Іноді людині може не вистачати сміливості чи рішучості звернутися до інших за допомогою, підтримкою. У школі  для Вас створена електронна «СКРИНЬКА ДОВІРИ»  з метою збереження психологічного здоров'я учасників освітнього процесу та створення безпечного освітнього середовища в навчальному закладі.

Надсилайте свої листи з проблемними питаннями, що хвилюють Вас, на адресу електронної пошти «Скринька довіри»:psychologbox@ukr.net

Якщо у Вас виникають проблеми у взаємодії з іншими людьми, обтяжують психологічні проблеми особистого характеру, відчуваєте небезпеку в здійснення над Вами сімейного, психологічного насильства або булінгу, Ви маєте можливість звернутися за фаховою допомогою до психологічної служби школи.

Ви маєте право залишити анонімне повідомлення. Можете не турбуватися щодо приватності, ні адміністрація закладу, ні адміністратори сайту не мають можливості читати такі листи. Гарантуємо Вам повну конфіденційність та чекаємо на вас , щоб вислухати, допомогти, підтримати.

З повагою, психологічна служба.

ДЯКУЄМО ЗА ДОВІРУ!

 

 

Що таке ментальне здоров’я?

 Пропонуємо вашій увазі пам’ятку.



 Батькам про ментальне здоровя дитини. 



 Всесвітній день ментального здоров’я

    Всесвітній день
 психічного здоров'я 
(World Mental Health Day)    або   День ментального здоров'я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. 
    Це  ідеальний привід нагадати, що піклування про себе та про своє ментальне здоров`я - найважливіший крок на шляху до відчуття щастя.

    В сьогоднішній час ментальне здоров’я українців так само важливе як й фізичне. За ініціативою Першої Леді Олени Зеленської  створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». 
    
    Програми про те, як подолати стрес та негативні емоції під час війни, як знаходити сили для психологічного відновлення, як не забувати дбати про своє ментальне здоров’я та допомагати близьким.

 Кроки для підтримки свого ментального здоров’я:

➢Будьте добрими до себе, бо Ви у себе найцінніші.

➢Ставтеся з розумінням до власних помилок і вірте у свої здібності.

➢Фокус уваги на здоровий спосіб життя: збалансоване харчування, фізичну активність, достатній сон та відпочинок - це елементарні речі, але надзвичайно важливі.

➢Вчіться контролювати своє мислення, щоб не занурюватися в катастрофічні сценарії, розвивайте свій емоційний інтелект.

➢Фокусуйтесь на тому, що можете контролювати, Ваша енергія має бути спрямована на ті речі, які піддаються Вашому впливу.

➢Прийміть те, що не можна змінити, адже толерантність до невизначеності допоможе вам прийняти життєві обставини та рухатися далі.

➢Не всі дні повинні бути продуктивними. Ви маєте право на спокій і відпочинок без почуття провини.

➢Знайдіть свій сенс у труднощах – бо це можливості для зростання та розвитку. Шукайте в них цінні уроки для себе.

➢Звертайте увагу на свій позитивний досвід. Не забувайте про добрі моменти, які траплялися у вашому житті, та цінуйте їх.

➢Знайдіть те, що надихає та наповнює вас енергією. Шукайте ресурс у собі та навколо, що оточує Вас.

➢Фокусуйтесь на маленьких змінах і пам'ятайте, що  вони приводять до великих результатів. Встановлюйте цілі та дійте маленькими, але впевненими кроками наближайтеся до своїх мрій.

➢Турбота і співчуття до себе - це не розкіш, а необхідність.

➢Піклуйтеся про себе так, як би Ви піклувалися про найдорожчу людину, яку Ви любите!

Використовувався матеріал з сайту: https://ua.meest.com/news/novini-kompanii/mentalne-zdorova-sila-v-turboti-pro-sebe