вівторок, 6 червня 2023 р.
субота, 3 червня 2023 р.
Як впоратись зі стресом під час контрольних та іспитів?
Для школярів і студентів настають дуже відповідальні дні.
Річні контрольні, іспити, ЗНО... Тремтіння перед цими словами відчуває навіть той, хто на перший погляд все знає.
«Підвищена напруга» перед відповідальним періодом іноді може призводити до хвороб. Можуть спостерігатися підвищення температури, головні болі, головокружіння, відсутність апетиту.
Подібний стан можна пояснити тим, що іспит сприймається як своєрідна критична ситуація, що впливає на соціальний статус, матеріальне становище і подальші перспективи.
Тож якщо ви прагнете пережити цей період з максимальним збереженням здоров’я, радимо дотримуватись деяких порад.
Не ставте перед собою надзавдань. Починайте підготовку заздалегідь, поступово. Розбивайте великі завдання на декілька маленьких.
Дотримуйтесь режиму. Сон – дуже великий помічник у профілактиці стресу. Потурбуйтесь про якісний сон у достатній кількості (не менше 8 годин). Пам’ятайте, що кава та енергетики виснажують організм і можуть зіграти «злий жарт» під час іспиту: від втрати уваги та концентрації до раптового погіршення самопочуття.
Харчування. Щоб такий складний механізм як мозок працював без збоїв, його клітинам потрібно багато енергії. Можна збільшити кількість продуктів, багатих вуглеводами (наприклад, рис, тверді сорти макаронів, вівсяна каша), вживати більше овочів та фруктів і в рази зменшити вживання солодких напоїв, випічки, кави. Також чудовими продуктами-антидепресантами є волоські горіхи та полуниця.
Чергування навантажень. Зміна розумової активності на фізичну покращить самопочуття, знизить рівень кортизолу (гормону стресу) та сприятиме кращому засвоєнню інформації.
І пам’ятайте головне!
ЗНО, іспити, контрольні – це тимчасово, життя після них не закінчується.
Бережіть себе та близьких!
Захист дітей в інтернеті
Як захистити дітей в інтернеті: в Україні створили онлайн-платформу.
Дорослим важливо знати про можливі ризики, навчити дітей інформаційної гігієни та інтернет-грамотності, вміти налаштувати гаджети. А найголовніше – допомогти дитині уникати інтернет-загроз та знати, куди звернутися за консультацією. Для того, щоб освітяни та батьки знали, як це зробити, громадська організація Stop_sexтинг створила освітню онлайн-платформу https://stop-sexting.in.ua/adult/
На платформі дорослі знайдуть багато корисного контенту: матеріали для проведення уроків, методичні посібники, тематичні книги та фільми, VR-квест, онлайн-виставку та останні новини у сфері кібербезпеки.
Також одразу на сайті можна записатися на консультацію з психологом — https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та повідомити про сексуальне насильство над дітьми — https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/
Створимо безпечне онлайн-середовище для дітей разом!
Платформа Stop_sexтинг реалізується у партнерстві та за фінансової підтримки ChildFund.
Травма свідка
Травма свідка – це реакція на травматичну подію, яку людина побачила на відео чи світлинах, або почула від когось, але безпосереднім учасником якої не була.
Про симптоми ВТС та способи самодопомоги розповіла Тетяна Сіренко, травматерапевтка, експертка з роботи з постраждалими від тортур, заступниця директора з психологічного напряму Центр психічного здоров'я та реабілітації "Лісова поляна" МОЗ України
ЗРОЗУМІТИ АУТИЗМ
Матеріал з книги автор Bill Nason, Autism Discussion Page.
Матеріал взятий з: https://www.facebook.com/NadiaEsmanova
Підписатися на:
Дописи (Atom)