2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про аутизм.
Цей день був встановлений 18 грудня 2007 року резолюцією № A/RES/62/139
Генеральною Асамблеєю ООН. Мета цього дня — привернути увагу громадськості та
підкреслити важливість допомоги дітям та дорослим з аутизмом для підвищення
рівня їх життя.
Символом цього дня вважається синій/блакитний колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація у 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми — акція називалася «Запали синім» (Light It Up Blue).
Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС)) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку. Характерними проявами є вроджений та всебічний дефіцит спілкування та соціальної взаємодії. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати й адаптувати людину до соціального життя.
Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, зберігаються у підлітковому і дорослому віці. Ризик розвитку аутизму можна діагностувати вже в 1,5 річного віку дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.
До 6 років мозок
активно засвоює інформацію. І якщо до цього віку зусиллями корекційних
педагогів, психологів, арттерапевтів, логопедів розвивати дитину з РАС, то з
часом таку дитину можна адаптувати до соціального життя.
"Найгірше, що ви можете зробити, це нічого не зробити (про навчання та
розвиток дітей з аутизмом)." - Темпл Грандін
Люди з аутизмом можуть
бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб
навчитися чомусь дуже простому.
Рівні розумової діяльності у людей з РАС варіюють в надзвичайно широких межах – від важкого порушення функцій до чудових невербальних когнітивних навичок. Такі діти проявляють здібності – іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики тощо. При цьому інші сфери життя не будуть цікавити дитину.
Давайте разом зробимо більше для того, щоб люди з аутизмом почувалися у нашому суспільстві комфортно та підтримано, збільшимо свідомість та відкритість нашого оточення. Поширюйте інформацію, робіть добрі справи та змінюйте світ на краще.
Ці незвичайні й водночас надзвичайні люди потребують нашої уваги, турботи, любові.