середа, 18 березня 2020 р.

Як говорити з дітьми про епідемію


Як допомогти дітям впоратися зі стресом під час епідемії


Як впоратися зі стресом дорослому під час короновірусу


Як говорити з дітьми про епідемію: поради психолога



Як говорити з дітьми про епідемію:
поради психолога
Наш світ сповнений тривогами – завжди щось трапляється, змінюється, і найголовніше для людини залишатися спокійним, тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Особливо це стосується дорослих, адже вони є своєрідним лакмусовим папірцем для дітей.

Пам’ятайте, що діти відчувають тривоги і страхи доросли.

Психологи радять батькам обов'язково
1.     Не замовчуйте ситуацію та не ігноруйте цікавість дитини.
2.     Найголовніше для батьків це залишатися спокійними у таких ситуаціях. «Спокійні й упевнені батьки - спокійні діти».
3.     Поговорити з дітьми про те, що відбувається, що це не канікули, а карантин, що треба бути обережними, уникати зайвих поїздки і відвідувань багатолюдних місць, розповісти про заходи профілактики.
«Боятися - це НОРМАЛЬНО».
Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей.
2«Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це».
Страх стає меншим, коли ним ділишся.
 «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров’я: дотримуватися карантину, на вулиці й у закритих приміщеннях надягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.

4.     Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у безпеці й захищеною.
5.     Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.
6.     Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які дії робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. Здобудьте перемогу над всіма вірусами.
7.     Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу (телефону), а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.
8.     Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.
9.      «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».


Практичний психолог ЗОШ №1                                         Яновської В.М.